Energia ElektrycznaFotowoltaika

Magazynowanie energii jeszcze skuteczniejsze

Jednym z największych problemów związanych z magazynami energii jest to, jak zapewnić ich niezawodną pracę podczas awarii sieci elektroenergetycznej. Firma SolaXPower [https://www.solaxpower.com/] przedstawiła rozwiązanie takiego problemu – Super EPS.

Super EPS – jak to działa?

EPS, czyli Emergency Power Supply, to tryb zasilania awaryjnego. Jak podaje producent falowników X-Hybrid, Super EPS pozwala na szybkie przełączenie na system bateryjny w razie wystąpienia awarii sieci bądź zasilania. Według danych SolaXPower, trwa to mniej niż 0,3 sekundy i umożliwia niezauważalne dla użytkownika przejście w tryb off-grid, co powoduje nieprzerwaną pracę odbiorników znajdujących się w domu.

Falowniki producenta są wyposażone w inteligentny system zarządzania energią. Pozwala on na akumulację nadwyżek energii, które można wykorzystać w późniejszym czasie. Jak zapewnia firma, urządzenie samodzielnie konwertuje i kieruje energię tam, gdzie jest na nią aktualnie zapotrzebowanie. Jeśli więc dojdzie do awarii, skumulowana energia służy do podtrzymania pracy urządzeń.

Maksymalna moc wyjściowa systemu EPS dla prądu przemiennego to 150% znamionowej mocy falownika. Według informacji producenta, pozwoli to odpowiedzieć na duże zapotrzebowanie podczas przerw w dostawie energii. Urządzenie ma skrzynkę równoległą EPS, która zapewnia zasilanie awaryjne oraz równocześnie magazynuje energię (do 150 kW).

SolaXPower to producent inwertorów fotowoltaicznych on-grid i off-grid, magazynów energii oraz systemów smart. Jego wyroby posiadają certyfikaty wydane przez ponad 80 jednostek i są sprzedawane na rynkach europejskim, azjatyckim oraz australijskim. W 2013 r. firma wprowadziła na rynek pierwszy falownik hybrydowy, który umożliwia przesyłanie energii do urządzenia magazynującego.

Źródło:

  1. https://solarity.pl/blog/system-solax-power-z-funkcja-magazynowania-energii/

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button